Archiv pro rubriku: Uncategorized

Blog

P1130268

Pracujte se SNEM!
Ano SEN je to základní. Musite se naučit pracovat se SNY.
Se SNY svými, ale zejména se SNY svých obchodních i životních partnerů.

Zde si budeme povídat o tom, jak moderně a efektivně nakupovat a prodávat nemovitosti.
Jaký je rozdíl mezi prodejem na přímo, nebo přes realitní kancelář, či makléře.
Jaké jsou výhody a nevýhody jednoho i druhého způsobu.
Jaké jsou novinky a pastičky v legislativě kolem realit.
Budeme zde sdílet, pro odlehčení, i veselé historky z prodávání a radit Vám ve všem, co Vás kolem realit zajímá.

 

To snad nemyslíte vážně vy ptáci!

Slíbil jsem Vám i veselé historky z obchodování s realitami. Tohle je však přímo „veselá historka z natáčení“. Ukazuje jak nemá vypadat video na Vašem webu.
Né vždycky se to napoprvé vydaří. Toto byl první pokus natočit video do PRIMY Realitního Lycea, které najdete v menu.
Klady: zajímavé okolí… ale to je asi všechno!
Co je špatně? Skoro všechno! Nevhodně vybrané místo pro židli, která se vám kácí, když to nejméně potřebujete. Hned v úvodu přeřeknutí. Špatný posez, který nepříliš lichotivě ukazuje moje proporce – lépe by bylo stát. Rušivý element – haluz s květem, která odvádí pozornost. Vlajka Emirátů trčící přímo z mé hlavy. Mikrofón neodstíněný od větru a odvracení hlavy od mikrofonu tak, že není slyšet, lepší by byl malý mikrofon na košili. Dvě vrány, které se rozhodly mou „odbornou přednášku“ nepatřičně komentovat. Obsah čtený neprofesionálně z papíru.
Jediná omluva je snad teplota přes 45 stupňů celsia ve stínu, ale přesto by takto vaše video nemělo nikdy vypadat.

Jak začít obchodovat s nemovitostmi bez peněz?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Je to návod, který není z mojí hlavy. Přečetl jsem si ho v knížce Roberta Kiyosakiho – Bohatý táta radí jak investovat. Popisuje postup, který mu fungoval v USA, ale myslím si, že po 25. letech kapitalismu u nás je už systém natolik zkonsolidován, že to půjde zduplikovat i zde. Navíc jsou pro toto podnikání právě dnes vyjímečně příznivé podmínky. Úrokové míry jsou na nejnižší možné úrovní, tedy nejlevnější hypotéky, ekonomika jde nahoru, lidi začínají mít zase peníze a jsou ochotni utrácet a banky se předhánějí v nabízení půjček.
Jak tedy na to? Mladý Robert, když se vrátil z vojny požádal Bohatého tátu, aby mu poradil jak začít podnikat. Se svou ženou bydleli ve svém autě a neměli žádné peníze. Všichni se ho ptali, proč si nenajdeš práci? Oni však chtěli dělat jenom na sebe. Bohatý táta radil. Robrte prohlídni si na soudech exekuční nabídky na prodej nemovitostí, ty jsou nejlevnější. Začni s malými byty a garsonkami. Vyber si jich pár a běž se na ně podívat. Vem tam sebou majitele dobré stavební firmy, který ti provede nutné rekonstrukce, aby se daly byty pronajmout. Požádej ho o provedení rozpočtu. Zjisti si jaké jsou náklady na údržbu bytu včetně společných prostor. Pak s rozpočtem od stavební firmy a jednoduchým projektem a dobře zpracovaným podnikatelským záměrem, jehož součástí bude výsledovka a rozvaha, zajdi do banky a požádej o hypotéku. Zjisti si kolik budou splátky hypotéky se všemi poplatky a úroky. Ručit budeš tou nemovitostí. Než půjdeš do banky pro úvěr, tak se u mě zastav a probereme to.
Robert vyrazil. Našel vhodnou garsonku a s propočty na rekonstrukci, náklady na údržbu a hypotéku přišel, celý nadšený k Bohatému tátovi. Ten si podklady pozorně pročetl a zeptal se. Kolik ti to vynese měsíčně čistého zisku, po odečtění všech nákladů. Robert řekl mínus 50 dolarů. Špatně, řekl Bohatý táta. Nemůžeš prodělávat! Kolik myslíš, že můžeš takových nemovitostí mít? Moc ne co? Najdi jinou garsonku, jinou firmu, jinou banku. Zklamaný Robert znovu vyrazil do terénu a reparát už byl plus 100 dolarů měsíčně. Bohatý táta se usmál a řekl a kolk můžeš mít takovýchto nemovitostí? Kolik chceš. Kolik jich jako majitel sám, nebo pomocí najatých lidí zvládneš spravovat. Až se splatí hypotéky, tak garsonky prodáš a nakoupíš stejným mechanismem nejdříve malé a pak větší byty. Pak třeba i bytové domy. Dbej na to aby nemovitosti byly v ekonomicky stabilní oblasti s dobrou zaměstnaností. Princip je jednoduchý vyměň deset zelených bytů za jeden červený dům. Tak jak se to hraje ve hře Monopoly nebo Cashflow101 Roberta Kiosakiho.

Co je to realita?

barak

Žijeme v materiálním hmotném světě. Jakmile naše duše sestoupí z jemnohmotného světa do oplodněného vajíčka, začne náš materiální život a jsme až do smrti obklopeni realitou. Někteří z nás si to tak berou, že se dokonce sami nazývají realisty. Druhý význam slova realita, který nás bude zde zajímat, je nemovitost. Slováci pro to mají roztomilý výraz „něhnutělnosť“, ze kterého pochopíte okamžitě, že je to něco, co se nehýbá. Takže sem patří pozemky, a to lesní polní a luční a taky některé speciální, jako pastviny, mokřiny a vodní plochy. Dále pak byty, domy, chalupy a chaty a budovy nebo prostory pro podnikání. Všechny můžete nějakým způsobem užívat, buď pro vlastní potřebu, nebo pro podnikání. Dále je můžete pronajímat nebo je nakupovat a prodávat, tedy s nimi spekulovat a učinit z nich tak zdroj vašeho příjmu.